Padova je srednje veliko mesto, znano po stari padovanski Univerzi (ustanovljena je bila leta 1222), ki še danes predstavlja eno izmed najuglednejših italijanskih univerz. Prato della Valle (največji krožni trg v Evropi), Bazilika Sv. Antona, Donatellova in Giottova dela, Galilejev observatorij so samo nekateri od zakladov, ki se skrivajo v tem dragulju severovzhodne Italije. In da ne pozabimo: v Benetke lahko pridemo z vlakom v samo pol ure.
Jezikovni in kulturni center "Il Mulino" se nahaja v kraju Legnaro, ki je od centra Padove oddaljen 15 kilometrov. Pred kratkim so bile sem prestavljene tri fakultete Univerze v Padovi, ki dajejo Legnaru mladosten in aktiven značaj, nepoznan drugim tako majhnim središčem. Možnosti za vključevanje v lokalno kulturno in športno življenje je veliko, hkrati pa skoraj ne obstajajo negativne strani, s katerimi se lahko srečamo v velikih turističnih središčih, kot so višji življenjski stroški, kriminal, gost promet itd. Vodeni ogledi po Padovi, Benetkah in drugih turističnih lokacijah na tem področju so vključeni v vse naše tečaje.
Intenzivni tečaji italijanščine
Cene
Aktivnosti, ki jih organizira Center
POSEBNA PONUDBA!!
Druge ugodnosti
Cene
1 teden - 20 ur: 200 evrov
4 tedni: 750 evrov
Intenzivni tečaji italijanščine
Pouk se izvaja v skupinah z največ pet študentov, skupine pa so razdeljene po stopnjah (od začetnikov do nadaljevalcev). Po želji so možni tudi individualni tečaji ali tečaji o posebnih temah.
Urniki
 4 skupine na dan, od ponedeljka do petka.
Vsaka učna ura traja 50 minut, med eno in drugo učno uro pa je 10 minut odmora.

Bivanje
Zasebna stanovanja: niso vedno na razpolago, cene se lahko spreminjajo.
Pri družinah:
- 1 teden 100 evrov,
- 4 tedni 350 evrov.
Pri družinah, vključena zajtrk in večerja:
- 1 teden 200 evrov,
- 4 tedni 750 evrov.

Vse namestitve so v bližini šole.

Aktivnosti, ki jih organizira Center

Vodeni ogledi - obiskali bomo Benetke, Padovo in druge zanimive kraje v pokrajini Veneto.
Zabave - niso namenjene samo razvedrilu, ampak so tudi dobra priložnost za prakticiranje italijanščine z drugimi študenti in mladimi iz Legnara.
Kinoforum se nadaljuje od oktobra do julija ob sredah zvečer (ob 21.00). Brezplačne projekcije na velikem ekranu so v originalnih jezikih.
Tečaji kuhanja - vse skrivnosti domače kuhinje s pravo italijansko MAMO!!

Kinoforum - najboljši filmi italijanske kinoprodukcije ob petkih dopoldne, vstop prost.
Kultura - po želji: posebni tečaji umetnosti, glasbe, zgodovine, drugih tujih jezikov in kultur (s strokovnjaki).

POSEBNA PONUDBA!!

Popusti na ceno tečajev za študente, ki so pripravljeni poučevati svoj materni jezik (če vas zanima, pošljite svoj življenjepis).

Druge ugodnosti

Dostop do inerneta, informacije o dogodkih in prireditvah v regiji, varstvo otrok, knjižnica s knjigami v številnih jezikih, prevoz od letališča do stanovanja ...